Description
ROG Zephyrus G14 – 14 3K 120Hz / U9-H484 PTL / RTX 5070 TI / LPDDR5X 32GB / 1TB SSD / Eclipse Gray / WIN 11 HOME / 2YR
$7,141.95 incl. GST
ASUS ROG Zephyrus G14 premium gaming laptop with 14″ 3K 120Hz display, Intel Core Ultra 9 H484 PTL processor, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti graphics, 32GB LPDDR5X RAM, and 1TB SSD. Eclipse Gray with Windows 11 Home. 2 Year Warranty.
18 in stock
ROG Zephyrus G14 – 14 3K 120Hz / U9-H484 PTL / RTX 5070 TI / LPDDR5X 32GB / 1TB SSD / Eclipse Gray / WIN 11 HOME / 2YR
| Weight | 4.100 kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series | ROG Zephyrus |
| Processor | Intel Core Ultra 9 H484 PTL |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| RAM | 32GB LPDDR5X |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Size | 14 inch |
| Resolution | 3K (2880×1800) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Colour | Eclipse Gray |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.