Description
ROG Zephyrus G14 – 14.0 3K 120Hz OLED (Nebula) / AI 9 HX 270 / RTX5050 / LPDDR5X 32GB / 1TB G4 / WHITE / WIN11 HOME (AI PC) / 1Y
$5,460.95 incl. GST
ASUS ROG Zephyrus G14 premium gaming laptop with 14″ 3K 120Hz OLED Nebula display, AMD Ryzen AI 9 HX 270 processor, NVIDIA GeForce RTX 5050 graphics, 32GB LPDDR5X RAM, and 1TB SSD. Platinum White with Windows 11 Home. 1 Year Warranty.
8 in stock
ROG Zephyrus G14 – 14.0 3K 120Hz OLED (Nebula) / AI 9 HX 270 / RTX5050 / LPDDR5X 32GB / 1TB G4 / WHITE / WIN11 HOME (AI PC) / 1Y
| Weight | 3.730 kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series | ROG Zephyrus |
| Processor | AMD Ryzen AI 9 HX 270 |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| RAM | 32GB LPDDR5X |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Size | 14 inch |
| Resolution | 3K (2880×1800) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Display Type | OLED Nebula |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Colour | Platinum White |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.