Description
ROG Zephyrus G14 – 14.0 3K 120Hz OLED (Nebula) / RYZEN AI 9 HX 370 / RTX5070 Ti / LPDDR5X 32GB / 1TB G4 / GRAY / WIN11 PRO / 2Y
$5,951.95 incl. GST
ASUS ROG Zephyrus G14 premium gaming laptop with 14″ 3K 120Hz OLED Nebula display, AMD Ryzen AI 9 HX 370 processor, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti graphics, 32GB LPDDR5X RAM, and 1TB SSD. Eclipse Gray with Windows 11 Pro. 2 Year Warranty.
80 in stock
ROG Zephyrus G14 – 14.0 3K 120Hz OLED (Nebula) / RYZEN AI 9 HX 370 / RTX5070 Ti / LPDDR5X 32GB / 1TB G4 / GRAY / WIN11 PRO / 2Y
| Weight | 3.900 kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Series | ROG Zephyrus |
| Processor | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| RAM | 32GB LPDDR5X |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Size | 14 inch |
| Resolution | 3K (2880×1800) |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Display Type | OLED Nebula |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Colour | Eclipse Gray |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.