Description
ASUS TUF Gaming A14 – 14 2.5K 165Hz / RAI 7 350 / RTX 5050 / LPDDR5X 32GB / 1TB SSD / Jaeger Gray / WIN11 Home/
$3,654.95 incl. GST
ASUS TUF Gaming A14 gaming laptop with 14″ 2.5K 165Hz display, AMD Ryzen AI 7 350 processor, NVIDIA GeForce RTX 5050 graphics, 32GB LPDDR5X RAM, and 1TB SSD. Jaeger Gray finish with Windows 11 Home.
22 in stock
ASUS TUF Gaming A14 – 14 2.5K 165Hz / RAI 7 350 / RTX 5050 / LPDDR5X 32GB / 1TB SSD / Jaeger Gray / WIN11 Home/
| Weight | 2.840 kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 350 |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| RAM | 32GB LPDDR5X |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Size | 14 inch |
| Resolution | 2.5K (2560×1600) |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Colour | Jaeger Gray |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.