Description
ASUS TUF Gaming F16 – 16.0 FHD+ 165Hz / I7-14650HX / RTX5050 / DDR5 16GB / 512GB G4 / GRAY / WIN11 HOME / 1Y
$3,023.95 incl. GST
ASUS TUF Gaming F16 gaming laptop with 16″ FHD+ 165Hz display, Intel Core i7-14650HX processor, NVIDIA GeForce RTX 5050 graphics, 16GB DDR5 RAM, and 512GB SSD. Gray with Windows 11 Home. 1 Year Warranty.
2 in stock
ASUS TUF Gaming F16 – 16.0 FHD+ 165Hz / I7-14650HX / RTX5050 / DDR5 16GB / 512GB G4 / GRAY / WIN11 HOME / 1Y
| Weight | 4.240 kg |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Processor | Intel Core i7-14650HX |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| RAM | 16GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Size | 16 inch |
| Resolution | FHD+ (1920×1200) |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Colour | Gray |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.